DOMATESTE PATLICAN SALATASI
Değişik bir sunum isterseniz deneyebilirsiniz. 
Ben de Lezzet Sarayı blogunda gördüm ve beğendiğim için denedim, biraz değişiklik yaptım kendimce ve sizlere de öneriyorum...
MALZEMELER
Kişi sayısına göre orta boy yuvarlak domates
Közlenmiş patlıcan
Közlenmiş kırmızı biber
Taze soğan
Taze nane, dereotu, maydanoz
Tuz, karabiber
Sarımsak
Zeytinyağ
Limon suyu
Malzemeler için miktar vermedim çünkü tamamen size kalmış. İkram edeceğiniz kişi sayısına göre değişebildiği gibi zevkinize göre de miktarları değiştirebilirsiniz.
Önce domateslerin çekirdekli kısmını  size kolay gelen bir yöntemle boşaltın, kabak oyacağı ile olabilir ama ben küçük bıçakla daha iyi yapabiliyorum. Domateslerin içinden çıkan çekirdekli kısımları menemen yaparken ya da domates çorbası yaparken kullanabilirsiniz. Domateslerin aynı boyda olmasına dikkat ederseniz servis yaparken işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Domateslerin taban kısmını da hafif keserek düzlerseniz servis tabağına daha rahat yerleştirirsiniz.
Patlıcan salatası için de bütün malzemeleri iyice karıştırın. Bol limonlu ve yeşillikli olursa daha lezzetli oluyor. Sevdiğiniz başka baharatları da ilave edebilirsiniz.
Sonra hazırladığınız patlıcan salatasını içlerini temizlediğiniz domateslerin içine paylaştırın ve servis tabağına alın. Süslemek için bir kaç dal dereotunu kullanabilirsiniz.
AFİYET OLSUN
Yorumlar

 1. Hem çok güzel görünüyor hem de, çok sağlıklı. Patlıcan salatasını bu şekilde sunmak çok akıllıca gerçekten. Ellerine sağlık.
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 2. Sunum süper olmuş,bayılsım..Tablo gibi..ellerine sağlık,canım..

  YanıtlayınSil
 3. Harika görünüyor,sunum çok şık olmuş ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
 4. Görüntü çok havalı . Emınım tadıda öyledir. Elllerine saglık....

  YanıtlayınSil
 5. vaaaoov görüntü sunum muhteşem...
  canım ellerine sağlık........

  YanıtlayınSil
 6. Sunumu güzel,lezzetide eminim öyle..
  Nefiss görünüyor canım..
  Ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
 7. Çok şık bir sunum,elinize sağlık.Bayıldım.

  YanıtlayınSil
 8. Sunu görüntü harika olmuş... Çok beğendim. Ellerine sağlık:)

  YanıtlayınSil
 9. Tadına bayılmış biri olarak, domateslerin çiğ olmasının önemli olduğunu sözlemek isterim. O haliyle hem içindeki patlıcan salatasını muhafaza edecek diriliğe sahip oluzor, hem de patlıcan salatasının içindeki pişmemiş domateslerle uyum sağlıyor.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme