FETHİYE`NİN PAZARLARI

En çok pazarları seviyorum, o yöreye ait ne varsa görüyorum tezgahlarda, hatta tadına bakıyorum nasılmış diye, bazen alıyorum bazen de araştırıp bilgi edinmek için erteliyorum. Pazarlar rengarenk, her şeyi bulmak mümkün.
 
Fethiye`ye gelme planlarınız varsa, mutlaka bir pazarına gitmelisiniz; Pazar ve Salı günleri kurulan pazarları dışında bir de Cuma günü kurulan köylü pazarı...

İlk dikkatimi çeken bol bol yeşilliklerin olmasıydı bu pazarları ilk gördüğümde, semiz otları, rokalar, dere otları... Gayet taze ve bolca duruyorlar pazar tezgahlarında. Diğer sebzeler ve meyveler de öyle. Eğer temmuz ayında gelirseniz bol bol kiraz yiyebilirsiniz, sonra da şeftali ve incirler ve tabii ki üzümler...


Pazarı gezerken karnınız acıkırsa hiç dert etmeyin, hatta bırakın çokca acıksın, meşhur saç böreğinden yeme fırsatını yakalamış olursunuz. Pazarlara kurulan  seyyar restorantlar sayesinde zevkli dakikalar geçirebilirsiniz. Öyle lüks değiller ama sıcacık davranışları ile hem gönülleri hem de mideleri fethediyorlar. Her masada hazır bekleyen ve istediğiniz kadar yiyebileceğiniz turşuları da lezzete lezzet katıyor. Ve taze taze sıkılan meyve suları...

Ben çok sevdim bu pazarları...


Yorumlar

 1. Ege' de pazarlar bir başka güzeldir işte yaa.. Çok hoşuma gitti resimler,teşekkürler.. Yaşillikleri alıp yiyiveresi geliyo insanın:) Kocaman sevgiler.!

  YanıtlayınSil
 2. Bende bayılırım yöresel pazarlara böreklerde nefis gözüküyor

  YanıtlayınSil
 3. fethiyeye gittim ama pazarlarını gezemedim malesef,normal pazarlara bile gidince delirmiş gibi her ota saldıran biri olarak kendimi ege pazarında düşününce korktum:)

  YanıtlayınSil
 4. Bir pazar sever olarak ,bayıldım resimlere... tabi sizin oraların yeşillikleri daha farklı..daha güzel ..inşallah bir güz banada nasip olur,şöyle doyasıya gezmek ..neler alırım artık bilinmez..

  YanıtlayınSil
 5. bende çok severim pazar gezmesini..hele yeşillik tezgahlarına bayılıyorum..tabi birde fethiyede birsürü otta vardır negüzel..ama malesef istanbulda çok çeşit yok ..

  YanıtlayınSil
 6. bayan olup mutfakla ılgılı olup pazarları sevmeyen yoktur sanırım
  hepsı taze hepsı lezzetlı gozukuyorrr
  sevgilerrr

  YanıtlayınSil
 7. pazar düzenli, benim aklım o adam da gözlememi yapıyor

  YanıtlayınSil
 8. Merhaba
  Blogunuzu çok beğendim ve hemen izle kısmını tıkladım. İzlemedeyim:)))
  Sizi de benim kine beklerim.
  komirra.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 9. Fethiyede hergün bir pazar bulmam mümkün. Cuma, Cumartesi patlangıç, pazar Çalış, Salı malum salı pazarı.

  YanıtlayınSil
 10. Muğla'da yaşıyorum,Fethiye'ye her ay gidiyorum.Fethiye pazarlarını çok seviyorum bilhassa yaz aylarında çok hareketli ve güzel oluyor,ne ararsan bulabiliyorsun. :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme