NICE, CANNES, SAIT- TROPEZ, MONACO IICannes
Nice ile aynı kıyı boyunda Cannes şehri.

Film festivalinden dolayı oldukça popüler olmuş... Bir o kadar popüler olan kırmızı halı... Bir çok ünlü yürümüş bu halının üstünde...

Film Festivali bitince bu bina farklı sergilere ev sahipliği yapıyor. Bizim şansımıza da güzel kıyafetler vardı...

Bir çok ünlünün el izlerini görebilmek için yerlere bakmanız yeterli...

Deniz boyunca uzanan güzel sahili insanların yürüyüş yapması için çok uygun. Bu sahilde yürürken manzaranız deniz değil, yanyana dizilmiş yatlar...
Çok önceleri sakin bir balıkçı kasabası iken günümüzde her yıl mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali zamanı ve yaz aylarında turistler tarafından sıkca ziyaret edilen lüks ve zenginliği ile tanınan bir şehir haline gelmiş.

Suquet Saat Kulesini hemen her yerden görmek mümkün.

Belediye binası...
Carlton Hotel ve diğer oteller sahil boyunca sıralanmış...
Saint- Tropez


Fransız Rivierası` nın en ünlü ve bir o kadar da küçük bir sahil kasabası. Renk renk evleri ve daracık sokakları ile Fransa`nın  diğer şehirleri gibi... Şehiri kısa bir zamanda araca ihtiyacınız olmadan  gezebilirsiniz.
Yılda yaklaşık 300 gün ışıklı olması özelliğinden dolayı sanatçılara ve ressamlara ev sahipliği yapıyor olması da bu şehrin özellikleri arasında.

Britanya ve Prusya` ya karşı kahramanca savaşmış Amiral Suffren Heykeli.


Yorumlar

 1. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı içerisinde yeniden düzenliyoruz. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707

  Bloglar Yarışıyor, Hemen Şimdi Siz de Katılabilirsiniz


  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme