DOMATESTE PATLICAN SALATASI


Değişik bir sunum isterseniz deneyebilirsiniz. 
Ben de Lezzet Sarayı blogunda gördüm ve beğendiğim için denedim, biraz değişiklik yaptım kendimce ve sizlere de öneriyorum...


MALZEMELER


Kişi sayısına göre orta boy yuvarlak domates


Közlenmiş patlıcan


Közlenmiş kırmızı biber


Taze soğan


Taze nane, dereotu, maydanoz


Tuz, karabiber


Sarımsak


Zeytinyağ


Limon suyu
Malzemeler için miktar vermedim çünkü tamamen size kalmış. İkram edeceğiniz kişi sayısına göre değişebildiği gibi zevkinize göre de miktarları değiştirebilirsiniz.


Önce domateslerin çekirdekli kısmını  size kolay gelen bir yöntemle boşaltın, kabak oyacağı ile olabilir ama ben küçük bıçakla daha iyi yapabiliyorum. Domateslerin içinden çıkan çekirdekli kısımları menemen yaparken ya da domates çorbası yaparken kullanabilirsiniz. Domateslerin aynı boyda olmasına dikkat ederseniz servis yaparken işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Domateslerin taban kısmını da hafif keserek düzlerseniz servis tabağına daha rahat yerleştirirsiniz.


Patlıcan salatası için de bütün malzemeleri iyice karıştırın. Bol limonlu ve yeşillikli olursa daha lezzetli oluyor. Sevdiğiniz başka baharatları da ilave edebilirsiniz.


Sonra hazırladığınız patlıcan salatasını içlerini temizlediğiniz domateslerin içine paylaştırın ve servis tabağına alın. Süslemek için bir kaç dal dereotunu kullanabilirsiniz.
AFİYET OLSUN
Yorumlar

 1. Hem çok güzel görünüyor hem de, çok sağlıklı. Patlıcan salatasını bu şekilde sunmak çok akıllıca gerçekten. Ellerine sağlık.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Sunum süper olmuş,bayılsım..Tablo gibi..ellerine sağlık,canım..

  YanıtlaSil
 3. Harika görünüyor,sunum çok şık olmuş ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Görüntü çok havalı . Emınım tadıda öyledir. Elllerine saglık....

  YanıtlaSil
 5. vaaaoov görüntü sunum muhteşem...
  canım ellerine sağlık........

  YanıtlaSil
 6. Sunumu güzel,lezzetide eminim öyle..
  Nefiss görünüyor canım..
  Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 7. Çok şık bir sunum,elinize sağlık.Bayıldım.

  YanıtlaSil
 8. Sunu görüntü harika olmuş... Çok beğendim. Ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
 9. Tadına bayılmış biri olarak, domateslerin çiğ olmasının önemli olduğunu sözlemek isterim. O haliyle hem içindeki patlıcan salatasını muhafaza edecek diriliğe sahip oluzor, hem de patlıcan salatasının içindeki pişmemiş domateslerle uyum sağlıyor.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder