MİNİK AĞAÇ YAPALIM


Eğer evde sürekli bir şey yapmak isteyen minikleriniz varsa ve siz de birşeyler yapmadan duramıyor ve o miniğinizin arkasına sığınıyorsanız tam size göre bir uğraş. Zaman geçirmek aslında çok kolay, eminim yapacak çok daha önemli işlerimiz vardır ama böyle faaliyetlerle geçirilen zamanları hiç birşeye değişmem...miniklerimizle geçen zamanı geri getiremiyeceğimize göre bu zamanı ne kadar kayda geçirebilirsek  o kadar iyi...ikinci miniğimin de hızla büyüdüğünü düşününce bu gibi faaliyetleri daha fazla yapmam gerektiğine inanıyorum.


Boş zamanlarımızda değişik hobi sitelerini gezmekten mutluluk duyuyoruz ve aklımıza yatanı daha doğrusu yapabileceğimize inandığımız faaliyetleri yapmaya çalışıyoruz.


Bu minik ağacı gördüğümüz yer işte bu site...
Onun gibi olmasa da kendimize göre bir çalışma yaptık. Renkli kartonlar aldık ama şart değil, farklı farklı desen ve renkteki kağıt parçaları ile de yapılabilir. Sonra kendimize göre bir kalıp çıkarttık ve farklı desenlerdeki kartonları bu kalıba göre kestik ve kağıttan kıvırarak yaptığımız ağaç şeklinin üzerine  yapıştırdık. Bu ağaçlar için minik eller daha fazla çalıştı ve böyle iki tane minik ağaç ortaya çıktı. Bu sayede hem iki-üç gün oyalandık hem de yılbaşına uygun süslü ağaçlarımız oldu.

Yorumlar

 1. akıl akıldan üstündür emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 2. Ellerinize sağlık, çok hoş bir çalışma. Ben de bunu 4 yaşındaki kızımla uygulamak isterim. Çocuklara yeniyıl heyecanı yaşatmak için güzel bir fikir. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. ama bu çok güzel olmuş...
  fikrinize emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil
 4. biz de oğluöla mümkün olduğunca faailiyet yaparız,bunlarda çok güzel fikirlermiş,mutlaka siteyi incelemek gerek.teşekkürler..

  YanıtlaSil

Yorum Gönder