GÖKKUŞAĞINI ARAMAK


Burada havalar yine yağmurlu. Zaten yıl içinde yağmurlu gün sayısı güneşli günlerden fazla. Bir gün güneş varsa eğer sonrasında iki gün  yağmur yağarsa şaşırmıyoruz artık, bizler alıştık.
Bizler alıştık bu yağmurlara, herkesin çantasında ufak bir şemsiyesi olur, yağmurluk da şart ve yağmur çizmeleri de gerekli eğer çok dışarı çıkıyorsanız, özellikle çocuklar için.
Bizler alıştık da ben esas buralara kısa süreliğine gezmek için gelenlere üzülüyorum. Eğer uzun süren bir yağmur dönemine denk gelirlerse yazık... Farklı farklı ülkelerden gezmeye geliyorlar ve yağmurla karşılaşıyorlar, güneşli güneşli gezmek varken... Sonra da akıllarında yağmurlu bir yer olarak kalıyor.
Güneş de var, hem de bir çıktı mı öyle bir yakar ki...
Sabah yağmurla uyanırsınız, hava soğuk, kalın hırkalar giyilir, öğleden sonra bir güneş çıkar sanki yaz ortasındasınız, gün içinde mevsimsel farklar yaşanır işte buralarda.
Olsun, yağsın yağmurlar, nerede olursam farketmez, bahar ve yaz aylarındaki yağmurlardan sonra bir beklentim var çünkü benim, bir kaç kere görünce hep arar oldum, her yağmurdan sonra güneş çıkınca... Çocukken düşünürdüm; gerçekten altından geçince dileklerimiz olur mu diye. Eğer arabadayken görürsem daha çok heveslenirdim altından geçebilmek için. Sonra sonra büyüdükce anladım ki masallardaymış sadece o anlatılanlar.
Bu nedenle, görünce dayanamam uzun uzun bakarım boydan boya uzanan gökkuşağına, rengarenk. Onun için hep aranırım çıktı mı diye her yağmurdan sonra...


Yorumlar

 1. Ben de arıyorum gökkuşağını oldukça fazla... Yok ki ama... Bir çaresi bulunur elbet diyorum...çıkar karşıma. Çok sevgilerimi yolluyorum...

  YanıtlaSil
 2. gokkusagini goremez olduk bizde yagmurdan.bir umut bekliyoruz.sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Ne guzel cikmis tam da karsiniza bu kocaman gokkusagi! Uzun uzun seyretmissindir artik...

  YanıtlaSil
 4. Beni de başladığı ve bittiği yerde bir küp altın var diye kandirdilar, bir türlü bulunadım basini, sonunu neyseeeee, bende pek severim gokkusagini, birde ona ne derlerdi ebegumeci mı? Yoksa uydurdum mü, o bir sebze mı ? Benim kafa karışık gene....

  YanıtlaSil
 5. ebemkuşağı :)
  Bu hafta son diyorlar
  Bakalım özledik güneşi
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Ilk firsatta fotograf makinemizi yenilemeliyiz. Gokkusagi tam olarak gorunuyordu ama makine bu kadarini cekebildi maalesef!

  YanıtlaSil
 7. üyenizim önceden bu arkadaşın sesi çıkmıyor bir ziyaret edeyim dedim nasılsınız...
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim, siz ve sizin gibi arkadaşlarım sayesinde gayet iyiyim :))

   Sil
 8. Harika bir poz yakalamışsınız bu güzellikler neresi acaba çok merak ettim,meslektaşımı ziyarete geldim artık sık sık uğrarım,saygılar ;)

  YanıtlaSil
 9. hoşgeldiniz, her zaman beklerim, çok memnun oldum...
  Burası Cenevre...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder